Iskolánk tanulói az idei tanévben is szép eredményeket értek el az Informatika -Számítástechnika Tanárok Egyesülete által meghirdetett Kozma László XIX. Országos Informatika Alkalmazói Tanulmányi Versenyen.

A verseny egyik nehéz feladata pedagógiai szempontból, hogy a versenykiírás szerint  "a  versenyre  az  ország  valamennyi  oktatásiintézménye,  intézményenként maximum1 fő versenyzőt nevezhet az 5., és maximum 1 fő versenyzőt nevezhet a 6. évfolyamos tanulói közül." Úgy érzem, hogy az idei tanévben is sikerült kiválasztanom azt a két tanulót, akikkel a folyamatos felkészülés meghozta gyümölcsét.

A verseny fő témái:

  • Grafika
  • Szövegszerkesztés
  • Prezentációkészítés
  • Internet-használat

Ezen belül a feladatok felépítése:

  • Reprodukciós, vagy irányított feladatok, meghatározott szempontok szerint
  • Egyéni kreativitást igénylő komplex feladatok
  • Tesztfeladatok

Az országos döntőn Cserháti Regő Bálint 5. osztályos tanuló 2. helyezést, Márkus Róbert hatodik osztályos tanuló 7. helyezést ért el.

Márkus Róbert          Németh László (felkészítő pedagógus)           Cserháti Regő Bálint

   

Ezúton is gratulálunk a versenyzőknek a sikeres szerepléshez!

Németh László igazgató, szaktanár

Kapcsolódó: