A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) idén szeptember 28-án rendezte meg az Európai Diáksport Napját, amely hazánkban idén ezerkétszáz iskolát és négyszázezer gyereket mozgatott meg. Az Európai Sporthét eseménysorozat részeként tervezett sportnap Európában összesen harminc országban zajlott, 2,5 millió iskolás részvételével.

Iskolánk 3. alkalommal vett részt a rendezvényen.

A diáksport napi kezdeményezés egy viszonylag egyszerű elképzelésre épül. A  cél, hogy a tematikus napra regisztráló iskolákban legalább két órát sportoljanak, mozogjanak a gyerekek a helyi adottságokhoz, hagyományokhoz illeszkedően. Az egyetlen ajánlott programelem az Európai Diáksport Napján minden esztendőben az adott évnek megfelelő futótáv teljesítése, amely így idén 2018 méter lefutása volt.

Tanulóink  a következő programokon vettek részt:

Közös zenés bemelegítés Gombos Németh Katalin vezetésével

Győri Sharks (amerikai foci) Egyesület edzése Szilas Péter vezetésével

Kerékpározás a töltésen (kb. 12 km) Pulai Nikoletta és Liszkai Éva tanár nénik vezetésével

Jóga Gombos Németh Katalin vezetésével

Tenisz Karácsonyné Mayer Éva és Karácsony Patrícia (Győrzámoly Tenisz Klub) vezetésével

Vitalitás Táncegyesület mozgásórája

NAGY SÁNDOR DOJO – Községi Sportegyesület (Győrladamér) bemutatója és edzése Böcskei Zsolt vezetésével

Rosszcsont Focisuli edzése Szalai Ádám és Várhegyi Tamás vezetésével

Bemutatkozott és élménybeszámolót tartott Danyi Gábor az Audi ETO kézilabda csapatának edzője. A beszélgetést Cseszregi Balázs tudósító, sportújságíró vezette

9x650 méteres váltófutás osztályonként.

Köszönjük a rendezvényen részt vett egyesületek, sportolók támogatását!

A továbbiakról meséljenek a képek…katt ide!

Németh László igazgató