A Győri Fekete István Általános Iskola 2016. márciusában rendezte meg hagyományos NAPRAKÉSZ kompetencia alapú tanulmányi versenyét (2-4. osztályosok részére). Az írásbeli feladatok  magyar, matematika és környezetismeret tantárgyakra épültek, a gyerekek számára életszerû, és elképzelhetõ történetek segítségével.

Kompetencia jellegét az adta, hogy a megoldásokhoz a tanult ismeretanyag önmagában kevés, ezért szükséges a különbözõ kompetenciák megléte is, mint pl. szövegértés, helyesírás, logikus gondolkodás, térbeli tájékozódás, mûveletértés, mûveletvégzés, mértékváltás, illetve figyelem, és koncentráció. Az eredményhirdetésre 2016. április 1-jén került sor, ahol tanulóink a következő eredményeket érték el:

  • Kárpáti Donát György 2. osztályos tanuló IV. helyezés (felkészítő pedagógus: Magyarné Varga Gabriella)
  • Németh Dorina 3. osztályos tanuló V. helyezés (felkészítő pedagógus: Keszeiné Kovács Gyöngyi)
  • Járóka Réka 4. osztályos tanuló I. helyezés (felkészítő pedagógus: Tóthné Major Éva)

  

Kárpáti Donát és Magyarné Varga Gabriella  Németh Dorina és Keszeiné Kovács Gyöngyi

Tóthné Major Éva és Járóka Réka

A Győri Arany János Angol-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Szövegértési versenyén, ahol Győr és a környéki általános iskolák 4-6. és 8. osztályos tanulói vettek részt és a következő eredmények születtek:

  • Gombos Bendegúz 4. osztályos tanuló III .helyezés (felkészítő pedagógus: Pusztainé Varga Andrea)
  • Nagy Zsófia 8. osztályos tanuló I. helyezés (felkészítő pedagógus: Tóthné Major Éva)
  • Girtl Véda 8. osztályos tanuló II. helyezés (felkészítő pedagógus: Pusztainé Varga Andrea)

 

Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő pedagógusoknak!

 

Németh László igazgató