Ebben a tanévben immár 23. alkalommal rendezte meg iskolánk a hagyományos versmondó versenyét március 18-án.

Nagy örömünkre 125 gyerek nevezett a versenyre, akik a következő iskolákból érkeztek: Börcs, Gárdonyi (Győr), Dunaszeg, Dunaszentpál, Győrladamér, Győrság, Győrújbarát, Győrzámoly,  Kazinczy (Győr), Kisbajcs, Kodály (Győr),  Kunsziget, Mosonszentmiklós, Nyúl, Öttevény, Szabadhegyi (Győr), Tulipános (Győr), Váci (Győr).

Németh László igazgató, valamint Horváth Gábor polgármester úr rövid köszöntője után a verseny négy helyszínen folytatódott kategóriák szerint.

I. kategória (1-2. osztályosok)

Szabóné Jakab Noémi, a Győrzámolyi Tündérrózsa Óvoda óvónője

Némethné Herner Ágota, a Kónyi Deák Ferenc Általános Iskola alsós munkaközösség-vezetője, tanító

Eredmények:

I. hely: Hajdú Mátyás (Győrsági Iskola)

II. hely: Csöndör Bálint (Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Győr)

II.  hely: Bacskai Adrienn (Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola)

III. hely: Turi Adrienn  (Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Győr)

III. hely: Holubecz Milán (Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola)

III. hely: Szeitz Gábor (Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola)

Különdíj:

Toplak Dániel (Tulipános Általános Iskola, Győr)

Csendes Kinga (Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl)

Oravecz Donát (Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl)

Mészáros Zsombor (Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű    Általános Iskola, Győr)

II. kategória (3-4. osztályosok)

Steininger Adél, az Abdai Általános Iskola magyar szakos tanára, drámapedagógus

Sík Frida, színművész, drámapedagógus

Eredmények:

I. hely: Bóka Zalán (Kisbajcsi Általános Iskola)

I. hely: Zoltai Balázs (Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. hely: Kovács Dorottya (Győri Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola)

III. hely: Bárth Rebeka (Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű    Általános Iskola, Győr)

III. hely: Sághy Cintia (Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű    Általános Iskola, Győr)

Különdíj:

Csajkás Kolos (Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű    Általános Iskola, Győr)

Tréger Patrik (Győrsági Iskola)

III. kategória (5-6. osztályosok)

Zsűri tagjai:

Bakonyi Ferenc: Radnóti és Magister-díjas versmondó, Országos Versmondó Egyesület tagja

Szemenyeiné Tölcsér Ilona tanügy-igazgatási referens, magyar nyelv és irodalom szakos tanár

Eredmények:

I. hely: Vugrinecz Kinga (Győri Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola)

II. hely: Novák Olivér (Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl)

III. hely: Bakos Borbála (Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű    Általános Iskola, Győr)

Különdíj:

Liebermann Viktória (Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű    Általános Iskola, Győr)

Pintér Gitta (Győri Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola)

Szabó Boglárka (Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola)

IV. kategória (7-8. osztályosok)

Zsűri tagjai:

Takács-Jámbor Klára: a Kazinczy Ferenc Gimnázium magyar nyelv és irodalom szakos tanára

Bakonyiné Pálinger Anna, magyar nyelv és irodalom szakos tanár, Országos Versmondó Egyesület tagja

Eredmények:

I. hely: Németh Kinga (Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola)

II. hely: Kertvéllesy Dóra (Kazinczy Ferenc Gimnázium, Győr)

III. hely: Takács Dóra (Mosonszentmiklósi Széchenyi István Általános Iskola)

Különdíj:

Szász Napsugár (Győrladaméri Általános Iskola)

Gyarmathy Ákos (Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola)

Iskolánk helyezett tanulói és felkészítő pedagógusai

Holubecz Milán, Bacskai Adrienn, Szeitz Gábor és Pusztainé Varga Andrea

Zoltai Balázs és Tó thné Major Éva                  Szabó Boglárka (felkészítő: Keveháziné Sulyok Edina)

Gyarmathy Ákos, Pulai Nikoletta és Németh Kinga

Gratulálunk minden versenyzőnek!

A verseny támogatója Győrzámoly Község Önkormányzata volt, amit ezúton is köszönünk!

Külön köszönetet mondok az iskola valamennyi dolgozójának, akik munkájukkal segítették a verseny zavartalan lebonyolítását!

A versenyen készült képek ide kattintva érhetők el.

Pulai Nikoletta

szervező tanár