Iskolánk 2013. október 17-én az iskola udvarára kihelyezett konténerbe a délelőtti óráktól kezdve este 18 óráig szelektív elektronikai hulladékgyűjtési akciót szervez a

Fémker Kft. közreműködésével.

A begyűjtött hulladékból kilogrammonként 10-20 forinttal támogatnák iskolánkat.

A lakossági elektromos és elektronikai hulladék (e- hulladék) a legnagyobb mennyiségben a következő elektromos és elektronikai berendezésekből keletkezik:

• Nagyméretű háztartási berendezések (mosógép, hűtőszekrény, ventillátor, mosogatógép)
  • Kisméretű háztartási berendezések (porszívó, gyorsforraló, konyhai robotgép, kávéfőző)
  • IT és telekommunikációs berendezések (számítógép, nyomtató, telefonkészülék, fax, mobiltelefon).
  • Szórakoztató elektronikai berendezések (rádió, TV, hifi torony DVD lejátszó, házimozi).
  • Vannak még további berendezés kategóriák is, így a háztartásokban található, valamennyi elektromos és elektronikai berendezés besorolható valamelyikbe.

Az e- hulladék begyűjtésével szeretnénk támogatani, hogy az e- hulladékban lévő, az emberre és környezetére veszélyes komponensek ne kerülhessenek ki a természetbe.

Kérjük a tanulókat, szülőket és Győrzámoly lakosságát, hogy aktív részvételükkel támogassák az akciót, hiszen ha intézményünk jól szerepel a gyűjtés során, két tanulónk balatoni nyaraláson is részt vehet!

Németh László