Népdalok26. alkalommal rendezte meg a népdalokat szerető általános iskolások számára a Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola 2018. november 10 -én  a Szigetközi Népdaléneklési Versenyt.

Németh László, az iskola igazgatója köszöntötte a versenyzőket, felkészítő tanárokat és a vendégeket. 15 iskola 36 tanulója mérte össze tudását. A megnyitó során röviden megemlékeztünk  dr. Barsi Ernő bácsiról, akinek hatására 1991-ben indította el a mára már hagyományossá váló versenyt Kutasné Szabó Piroska, az intézmény akkori vezetője. Ernő bácsi a kezdetektől 2012-ig látta el a zsűri elnöki teendőket.

A verseny mottójául az idei évben dr. Barsi Ernő idézetét választottuk:

„A szeretet sugározzon mindenüvé.
Mert szeretet nélkül nem lehet sem muzsikálni, sem tanítani, sem írni.
Szeresse mindenki az övéit, saját népét és értékeit, hogy a másokét is szeretni tudja.”    

A megnyitó után a Harmónia Iskola növendékei köszöntötték a verseny résztvevőit rövid műsorral. Felkészítő pedagógus Kottmayerné Reizinger Mónika

Tóth Bertold

Szeitz Gábor és Kottmayerné Reizinger Mónika

A zsűri tagjai:

Sipos Tamásné, ének-zene szakos tanár, a zsűri elnöke

-  Vántusné Gaál Zsófia, ének-zene szakos középiskolai tanár

-  Katona Tibor karnagy

Eredmények:

I. kategória:

I. hely       Németh Hanna Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola

II. hely      Gulyás Emma Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

III. hely     Hunya Kamilla Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

Különdíj:  Mátis Milán Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

II. kategória

I. hely        Siska Lúcia Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

         Eördögh Regina Széchenyi István Általános Iskola és AMI Mosonszentmiklós

II. hely       Gál Dániel II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Győrújbarát

III. hely      Gollovitzer Kitti Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola

Különdíj:   Tatár Jázmin Szigetközi Körzeti Általános Iskola, Darnózseli

I. és II. kategória helyezettjei

III. kategória

I. hely       Spissich Márton Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

II. hely       Csendes Boglárka Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

        Kurucz Benedek II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Győrújbarát

III. hely      Kárpáti Kincső Szent Orsolya Általános Iskola Kapuvár

Különdíj:  Adorján Barnabás Győrladaméri Községi Általános Iskola

III. kategória helyezettjei

IV.  kategória

I. hely       Ács Luca Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

       Orbán Gergő Lébényi Általános Iskola

II. hely      Böröczki Sára Lébényi Általános Iskola

       Reményi Miklós Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

III. hely     Spissich Karolin Czuczor Gergely Bencés Gimnázium

       Reményik Ákos Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

             Különdíj:  Póczik Antónia Pilinszky János Általános Iskola, Nyúl

IV. kategória helyezettjei

A versenyt Győrzámoly Község Önkormányzata támogatta.

Köszönjük Pulai Nikoletta tanárnő szervezőmunkáját!

A versenyen készült képek  ide kattintva elérhetők és letölthetők....

Németh László igazgató