„Ezernyolcszáznyegyvennyolc, te csillag,

Te a népek hajnalcsillaga!.......”

 

 

 

 

A hagyományokhoz híven a Győrzámolyi Petőfi Sándor Általános Iskola és Győrzámoly Község Önkormányzata közösen rendezte meg a március 15-i ünnepi megemlékezést. A délelőtt folyamán az iskola tanulói rövid ünnepség keretében koszorút helyeztek el a Petőfi emlékfalnál.

A Tűzoltó Egyesület zászlós bevonulása után a  Himnuszt énekeltük el közösen. Horváth Gábor Polgármester Úr ünnepi beszédét követően az 5. osztályosok előadását nézhették meg a jelenlévők.. Az idei műsor rendhagyó módon a háromszínű magyar zászlót helyezte a középpontba.

A megemlékezés a Bárdos Lajos Vegyeskar fellépésével zárult.

Az ünnepség végén a megemlékezők a tűzoltók vezetésével a Hősi emlékműhöz vonultak és megkoszorúzták azt.

Az ünnepségen készült képek ide kattintva megtekinthetők.

Pulai Nikoletta, of., felkészítő pedagógus